Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στ? αστέρια.
Κανένας δεν αξίζει τα δάκρυά σου, αλλά όποιος και να τα ?ξιζε, δεν θα σε έκανε να κλάψεις.
Ο?κ ?ν τ? πολλ? τ? ε?, ?λλ? ?ν τ? ε? τ? πολύ.
Home Ενημέρωση Μαθητών Η νέα (μειωμένη) Εξεταστέα Ύλη των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Η νέα (μειωμένη) Εξεταστέα Ύλη των Πανελλαδικών Εξετάσεων

Ανακοινώθηκε από το υπουργείο Παιδείας η μείωση της Εξεταστέας Ύλης που θα διαγωνιστούν οι υποψήφιοι για τα ΑΕΙ  στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΥΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΛ

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΥΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΑΛ

Σε ανακοινωθέν το υπουργείο Παιδείας σχετικά με τη μείωση της Εξεταστέας Ύλης τονίζει: "Λαμβάνοντας υπόψη τις έκτακτες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί και με δεδομένη την γενική αναστολή λειτουργίας των σχολείων από την 11η Μαρτίου 2020, το υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων προχωρά στον επανακαθορισμό της εξεταστέας ύλης για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, με αναλογική μείωση σε όλα τα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα στην Γ' τάξη του συνόλου των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων της χώρας, σύμφωνα με την πρόοδο που είχε πραγματοποιηθεί στη διδασκαλία της ύλης, μέχρι την ημερομηνία που ανεστάλη καθολικά η λειτουργία των σχολείων".